تاریخ انتشار:93/6/12 - 23:44
شماره مطلب:1393612

آمریکا و اسرائیل مانع شکل گیری تمدن اسلامی هستند

سردار نقدی در گردهمایی معاونین روابط عمومی بسیج:
 آمریکا و اسرائیل مانع شکل گیری تمدن اسلامی هستند

رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نخستین گردهمایی روابط عمومی بسیج گفت: گستردگی و تنوع خدمات بسیجیان بسیار زیاد است و بسیجیان نیز نام و نشان را در گمنامی یافته اند.

 

 
به گزارش بسیج پرس؛ سردار نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین در نخستین گردهمایی روابط عمومی بسیج که صبح امروز برگزار شد گفت: کشتار نزدیک به 500 کودک در غزه مسئله کوچکی نیست و یادآور حادثه 17 شهریور انقلاب اسلامی ایران است. این حادثه پرده از ماهیت آمریکا و صهیونیست ها برداشت و نباید این حادثه بزرگ را رها کنیم.
وی با اشاره به حادثه 17 شهریور گفت: همان گونه که 17 شهریور باعث شد هویت واقعی شاه برای ناباورترین و کند ذهن ترین افراد مشخص شود، حوادث غزه نیز پرده از چهره واقعی آمریکا و صهیونیست ها برداشت.
نقدی  ادامه داد: نباید این حرکت را رها کرد و باید آن را استمرار داد. باید مقاومت را تقویت کینم تا حرکات بزرگ مجاهدانه شکل بگیرد. امروز در نقاط مختلف دنیا همچون پاکستان و یمن راهپیمایی هایی شکل می گیرد که باید به این راهپیمایی ها جهت داد تا به سمت بیت المقدس باشد. ریشه تمام مشکلاتی که در منطقه ایجاد شده است غده سرطانی به نام رژیم صهیونیستی است که با تفرقه افکنی، حرکات مزورانه جاسوسی، خرابکاری و براندازی مشکلاتی را برای جهان اسلام به وجود آورده است. باید عزم خود را جزم کنیم و تمرکزمان روی آزادی بیت المقدس باشد.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه ضمن تبریک هفته کرامت و پیروزی مقاومت در غزه گفت: این پیروزی بار دیگر اندیشه های امام راحل را به ما یادآوری کرد، یعنی هر چند وقت یک بار این پدیده را شاهد هستیم که مردمی با دست خالی بر مجهزترین و پرامکانات ترین قدرت های شیطانی غلبه کردند. ما چنین مسأله‌ای را در پیروزی انقلاب اسلامی، هشت سال دفاع مقدس، پیروزی مجاهدین افغانستان بر شوروی، دو نوبت پیروزی مقاومت حزب‌الله مقابل رژیم صهیونیستی و سه بار پیروزی مقاومت فلسطین برابر چهارمین ارتش مجهز دنیا دیدیم.
نقدی افزود: اگر با خدا باشید خداوند به شما کمک می کند و وقتی خدا شما را یاری کرد هیچ قدرتی بر شما غلبه نخواهد کرد. حوادث غزه  به کسانی که حرف از سازش می زنند نشان داد تنها راه پیروزی مقاومت و ایستادگی است.
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه با بیان اینکه روابط عمومی در بسیج کار سختی است گفت: از آنجا که بسیج یک پدیده استثنایی و منحصر به فرد است و در دنیا نمونه ای ندارد، کار روابط عمومی در آن سخت است. هر چه در کار روابط عمومی قوی و مسلط باشیم باز هم در رسایی تبلیغ و بیان به امام عظم الشان (ره) نخواهیم رسید با این وجود خود ایشان نیز زمانی که درباره بسیج صحبت می کردند از قلم های شکسته، زبان الکن و ناتوانی در بیان حقیقت سخن می گفتند.
وی افزود: رهبر انقلاب نیز با وجود توانمندی بالا در رساندن پیام می گویند بسیج حقیقتی شبیه افسانه است؛ یعنی قابل توصیف نیست. ما هر چه در زمینه روابط عمومی قوی باشیم بازهم نمی توانیم بگوییم ما می توانیم. اینجا مقام اخلاص است و تنها خدا، رسولش و مومنین آن را درک می کنند و همه ابعادش را می بینند.
اقدامات روابط عمومی بسیج قابل بیان نیست
سردار نقدی با بیان اینکه بسیاری از خدمات بسیج قابل بیان نیست گفت: این مسئله باعث سخت شدن کار روابط عمومی است. گستردگی و تنوع خدمات بسیجیان نیز بسیار زیاد است. مثلا امروز در مرزها و مناطق صفر مرزی پزشکان بسیجی بدون هیچ مزد و منتی مشغول ارائه خدمات درمانی به مردم هستند. بسیج سازندگی در روستاها و مناطق محروم مشغول خدمت به مردم است و اقدامات فرهنگی و بسیج علمی و همچنین ایجاد اشتغال و کمک به اقتصاد مقاومتی به همت بسیجیان انجام می شود،  بنابراین انعکاس دادن تمام این فعالیت ها دشوار است..
رئیس سازمان بسیج مستضعفین در ادامه اظهار داشت:  برای روابط عمومی بسیج بودن باید از جنس بسیج و بسیجیان بود. بهترین الگو در این مسئله شهید آوینی و شهید رهبر بودند. عده زیادی با دوربین برای تهیه فیلم به جبهه رفتند اما شهید آوینی با بسیجیان مانوس شد و سنگر نشینی کرد و انتظار کشید تا توانست آن صحنه ها را خلق کند.
وی ادامه داد: امروز هم اگر کسی به دنبال معرفی بسیج است باید از این جنس باشد. روابط عمومی پرتشریفات و با پرستیژ در بسیج کارآیی ندارد و روابط عمومی بسیج باید خاکی، متواضع، ایثارگر و کم هزینه باشد.
نقدی با بیان اینکه  بسیجیان از دوربین ها فراری هستند و به گفته امام خمینی (ره) نام و نشان را در گمنامی یافته اند گفت: در اردوهای بسیج سازندگی شرط می گذارند که دوربینی در کار نباشد و می خواهند کار رسانه ای صورت نگیرد که این موضوع کار روابط عمومی ها در بسیج را دشوارتر می کند.
وی در پایان اشاره کرد: بسیاری از مشکلات و نابسامانی های جامعه امروز ما با حرکت پرنشاط به سوی آرمان ها حل خوهد شد. امروز آرمان ما تحقق تمدن اسلامی است که بزرگترین مانع آن استکبار آمریکا و صهیونیست ها است. باید حرکتی جدی برای رفع این موانع انجام دهیم. مسئله فلسطین و آزادی قدس شریف باید به گفته رهبرمان مسئله اول جهان اسلام باشد.

 

افزودن نظر جدید

کد امنیتی
کد امنیتی برای جلوگیری از ارسال اسپم می باشد.
Image CAPTCHA
لطفا کاراکترهای تصویر را در کادر بالا وارد نمایید.

پیوندهای تصویری